Baza noclegowa


Kontakt

Ośrodek Wypoczynkowo-Wczasowy
POD SOSNAMI
Grażyna i Leszek Maślińscy


Zbiczno
87-305 Zbiczno
tel. (056) 493-93-15
fax: (056) 493-93-57

60 2030 0045 1110 0000 0065 2320
BGŻ SA O/BRODNICA

www.podsosnami.pl
osrodek@podsosnami.pl

Atrakcje turystyczne

Położenie

Pojezierze Brodnickie jest jednym z najpiekniejszych zakątków Polski. Na niewielkim obszarze około tysiąca kilometrów kwadratowych, znajduje się kilkadziesiąt jezior położonych malowniczo wśród morenowych wzgórz porośniętych głównie sosnowym lasem.

Ośrodek "Pod Sosnami" usytuowany jest nad pięknym jeziorem Zbiczno. Okoliczny teren porasta 120-letni bór sosnowy z liczną zwierzyną i wspaniałym runem leśnym. Ośrodek jest własnością Grażyny i Leszka Maślińskich.

Jezioro Zbiczno to najgłębszy zbiornik wodny na pojezierzu. Znajduje się tutaj rów o głębokości 41,6 metra. Powierzchnia akwenu wynosi 128 ha. Zbiczno łączy się z jeziorami: Strażym, Bachotek, Ciche. Stąd też można organizować wycieczki kajakowe. Jezioro to jest też wspaniałym terenem łowieckim dla wędkarzy. Można tu złowić ogromnego szczupaka, leszcza lub lina.

Ośrodek Wypoczynkowy posiada bogatą infrastrukturę. Obecni właściciele wzbogacają ofertę i bazę turystyczną. Do dyspozycji gości jest 140 miejsc w domkach o wysokim standardzie oraz 100 miejsc na polu namiotowym. Dla wczasowiczów zmotoryzowanych przygotowano 8 stanowisk dla przyczep campingowych i parkingi strzeżone całą dobę. W obrębie ośrodka funkcjonują sklep, restauracja, snack-bar, kiosk ruch, klub młodzieżowy i smażalnia ryb.

Właściciele ośrodka oddają do dyspozycji turystów sprzęt wodny. Stanica wodna posiada kajaki, łodzie wiosłowe, żaglówki i rowery wodne oraz rowery górskie. W sprzyjających warunkach pogodowych na jeziorze z powodzeniem można uprawiać również windsurfing. Atrakcjami wypoczynku w okolicy mogą być także lekcje nauki jazdy konnej oraz przejażdżki bryczką po lasach.Pokaż Katalog Firm na większej mapie

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie portalu: Brodnica - BEST | Na silniku windu.org